به فروشگاه آریسمان ابزار خوش آمدید

آریسمان ابزار

آشنایی با تیغچه برش تخت

آشنایی با تیغچه برش تخت

تیغچه برش تخت نوعی تیغچه تراشکاری است که برای شکل دادن و فرم دادن به تیغه های مسطح، مانند تیغه هایی که در تولید چاقو، قیچی و سایر ابزارهای برش استفاده می شود، مورد استفاده قرار میگیرد.
تیغچه برش تخت معمولاً از فولاد یا کاربید ساخته می شود و به منظور مقاومت در برابر فشار و دمای بالا در طول فرآیند برش طراحی شده است.

از تیغچه تراشکاری تخت علاوه بر شکل دهی و شکل دادن به تیغه های مسطح، می توان برای ایجاد انواع شکل های فلزی مانند چرخ دنده ها و سایر قطعات مانند آن استفاده کرد. در ادامه این مقاله از آریسمان ابزار به معرفی انواع تیغچه های تراشکاری تخت می پردازیم.

انواع تیغچه برش تخت

انواع مختلفی از تیغه های تخت وجود دارد که عبارتند از:

 

تیغچه تراش نیمکتی : این مدل، یک تیغچه تخت کوچک و قابل حمل است که برای استفاده روی میز کار طراحی شده است. معمولاً برای پروژه هایی در مقیاس کوچک از آن استفاده می شود.

 

تیغچه تراش ماشین : این مدل در اندازه های متوسط تا بزرگ ساخته میشود که از آن برای ماشینکاری قطعات استوانه ای استفاده میکنند و معمولاً در کارگاه های تولیدی و تعمیراتی از آن استفاده می شود.

 

تیغچه ماشین اتاق ابزار : این نوع، تیغه ای دقیق است که برای استفاده در کارهایی با دقت بالا طراحی شده است و معمولاً در اتاق ابزار و مراکز تحقیقاتی برای ساخت قطعات و اجزای دقیق از آن استفاده می شود.

 

تیغچه تراش برجکی : تیغه ای تخت و تخصصی میباشد که دارای برجک روی کالسکه است که می تواند چندین ابزار برش را در خود جای دهد. معمولاً در تولید قطعات کوچک با حجم بالا از آن استفاده می شود.

 

تیغچه تراش CNC : این تیغه تخت توسط کامپیوتر کنترل می شود که از برنامه ای برای خودکارسازی فرآیند ماشینکاری استفاده می کند. معمولاً در تولیداتی با حجم بالا و برای ساخت قطعات پیچیده از آن استفاده می شود.

 

هر کدام از انواع تیغچه برش تخت دارای ویژگی ها و مزایای منحصر به فرد خود میباشند و انتخاب اینکه کدام یک از آنها استفاده شود بستگی به نیازهای خاص پروژه شما دارد.

قیمت تیغچه برش تخت

قیمت‌ها ممکن است با توجه به عواملی مانند نوع تیغچه، مکان فروشگاه، فرد یا شرکت تامین‌کننده و میزان در دسترس بودن محصول در بازار متفاوت باشند. پیشنهاد می‌کنیم جهت اطلاع از قیمت روز تیغچه برش تخت، با واحد فروش ما در آریسمان ابزار تماس بگیرید.

خرید تیغچه برش تخت

جهت خرید تیغچه برش تخت، میتوانید به صفحه فروشگاه ما در آریسمان ابزار مراجعه کرده و پس از انتخاب تیغچه مورد نظر با شماره تلفن های درج شده درسایت تماس بگیرید. ما در آریسمان ابزار، با توجه به دارا بودن انواع مختلف تیغچه های تراش، آماده فروش انواع مختلف تیغه های برش تخت به شما عزیزان می باشیم.

 

سخن پایانی

در این مقاله از آریسمان ابزار، مرکز فروش تیغچه و اینسرت تراشکاری، به بررسی و معرفی انواع تیغچه برش تخت پرداختیم. به طور کلی تیغچه برش تخت، ابزاری همه کاره و قابل اعتماد میباشد که در بسیاری از صنایع برای تولید قطعات با کیفیت و دقیق مورد استفاده قرار میگیرد. این ابزارها سابقه ای طولانی در صنعت تراشکاری داشته و تراشکاران و صنعت گران، همچنان از آنها استفاده میکنند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.